Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

WIP Edition

FordClub.sk » Články » WIP Edition

WIP Edition

Ford pripravil nový a exkluzívny Ford Mustang WIP Edition pre svojich zákazníkov, v limitovanom počte 2500 kusov.
Oplatí sa však o neho troška zabojovať a kúpiť si ho.
Dizajn
Jedná sa o základný model Mustanga v kabrio verzii. Má však zopár doplnkov oproti svojím rovesníkom. Jeho maska prešla miernym upgradom a dostala agresívnejší výraz. V maske chladiča pribudli dve nové svetlá, ktoré len pridávajú na kvalite tohto modelu. Na bokoch sa objavili decentné prahy. Zadná časť nezaznamenala takmer žiadnu očividnú zmenu. Ako základná farba je použitá čierna s ružovými pásmi na boku. Drobnosti, ktorej si človek všimne až na druhý pohľad na bok, je mierne upravený znak Mustanga. Nachádza sa pod ním ešte jedna malá mašlička v ružovej farbe a chrómovým olemovaním. Celkový vzhľad vďaka čiernej farbe s pásmi vyzerá športovo a pritom jednoducho a elegantne.


Interiér
V interiéri sú nové športové sedadlá očalúnené čiernou kožou. Samozrejmosťou je ich elektrické nastavovanie. Budíky sú olemované chrómovými kruhmi, ktoré dodávajú autu väčší športový vzhľad. Príjemné rozmiestnenie prístrojov dokonalo a presne informuje jazdca o tom, čo sa deje okolo auta a aj s autom. Koberčeky sú takisto v čiernej farbe, ale tento krát výrobca umiestnil logo ružovej mašličky aj na ne. Vďaka zaťahovacej streche, ktorú človek isto využije, sa jazdec cíti príjemne.


Motor


Ako základ tohto krásavca je bežný sériovo dodávaný benzínový motor 4,0l SOHC 12V V6. Jeho výkon sa drží na hranici 240 konský síl pri 5250 otáčkach. Jeho krútiaci moment sa pohybuje na hranici 240 Nm. Pre takto malý motor je to veľmi slušný výkon. Myslím že každý z nás by mal rád takýto motor pod kapotou. Tento výkon je prenášaný na kolesá pomocou 5 stupňovej prevodovky. Zákazník si môže vybrať z automatickej alebo manuálnej prevodovky.Podvozok
Podvozok je, ako vždy skvelo a presne nastavený. Bez mihnutia oka prefrčíte cez akékoľvek nerovnosti. Správne tlmenie je základom každého auta. Vynikajúce zavesenie kolies len dáva tušiť, že riadenie je presné a skvelo zvláda aj serpentíny.
Tento model sa oplatí kúpiť, je krásny a nie je to žiadny „žrút trávy“ na okolo. Jeho dizajn upúta oko každého človeka.

zdroj: tuningserver.sk

STAŇTE SA RIADNYM ČLENOM FORDCLUB.SK

  • Získaš zľavy u partnerov klubu
  • Budeš mať klub bez reklám
  • Môžeš inzerovať v sekcii bazár
  • Získaš mnoho iných výhod ...
Stať sa členom