Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Nová zbraň …

FordClub.sk » Články » Nová zbraň …

Nová zbraň …

Pred sezónou 2008 …

Počas bratislavského autosalónu Ford Team RS Slovakia oficiálne predstavil svoju novú „zbraň“ v podobe najnovšej evolúcie Fordu Focus pre skupinu E 1. Ide už v poradí o druhý Focus postavený v dielňach Koiš Racing, ktorý podobne ako jeho predchodca používa pohon všetkých štyroch kolies a preplňovaný motor Ford Cosworth YB. Nová evolúcia priniesla so sebou množstvo zmien v podobe viacerých technických inovácií, zameraných na zlepšenie jazdných vlastností a rozloženie hmotnosti. Zmeny sa dotkli aj transmisií, okrem novej šesť-stupňovej prevodovky používa Focus väčšie diferenciály, ktoré by mali tiež prispieť k lepšej trakcii a vyššej spoľahlivosti.
V posledných dňoch sa v dielňach Koiš Racing-u tvrdo pracuje na dokončení nového špeciálu, aby sa team mohol už čoskoro zúčastniť prvých testov. Prvé kilometre nového Focusu budú zamerané na overenie spoľahlivosti niektorých komponentov a neskôr na optimálne nastavenie podvozku pred prvým pretekom MSR v Ústi nad Orlicí koncom mája.
Medzi popredné zmeny v novej sezóne 2008 patrí aj vstup olejárskej spoločnosti CASTROL do teamu, ktorá nás bude po boku súčasných sponzorov Ford Slovakia, Auto Koiš spol s.r.o a Summit Leasing podporovať.
Prioritou Ford Team RS Slovakia bude seriál Majstrovstiev Slovenska v PAV, kde sa bude team snažiť nadviazať na úspechy v skupine E1 z roku 2006. Okrem MSR je v pláne aj niekoľko štartov na pretekoch Majstrovstiev Európy skupiny E1 a Zóny Strednej Európy.


zdroj : www.koisracing.sk

STAŇTE SA RIADNYM ČLENOM FORDCLUB.SK

  • Získaš zľavy u partnerov klubu
  • Budeš mať klub bez reklám
  • Môžeš inzerovať v sekcii bazár
  • Získaš mnoho iných výhod ...
Stať sa členom