Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Narodeninová zľava na model FIESTA

FordClub.sk » Články » Narodeninová zľava na model FIESTA

Narodeninová zľava na model FIESTA

Model Fiesta oslavuje 35 rokov od začiatku výroby. Ale viete, čo všetko tomu predchádzalo?Na úplnom začiatku, v roku 1973 bol projekt, ktorý sa volal BOBCAT.Stál za ním osobne Henry Ford II a jeho cieľom bolo postaviť malé auto pre celý svet. Projekt viedol ku stavbe novej továrne, ale aj k prijatiu nových technológií.
Na prvom prototype sa podieľali dizajnérske tímy z Ameriky, Anglicka, Nemecka a Talianska. Výsledný tvar Fiesty ale určovali predovšetkým spotrebitelia.
Ford totiž nechal všetky prototypy previesť do haly v Lausanne, kam potom v tajnosti priviezol spotrebiteľov z rôznych európskych trhov. Podľa toho, čo sa im na konceptoch najviac páčilo, bol potom vytvorený víťazný návrh.V roku 1974 bol zoznam 50-tich mien pre nový model zúžený na 5 finalistov:
Bravo, Fiesta, Amigo, Strada a Pony. Rozhodnutie bolo na riaditeľovi. Henry Ford II sa zatvoril do svojej pracovne, frázoval tam a nahlas si opakoval mená.
„Mená Ford a Fiesta idú dobre dohromady“ prehlásil potom. „To meno je farebné a dynamické. Bobcat sa bude volat Fiesta!“Fiesta bola tým správnym autom na správnom mieste a v správnom čase. Európsky trh bažil po malých hatchbackoch a prvý Ford s naprieč uloženým motorom vpredu a pohonom predných kolies sa stretol s nadšením.
Čoskoro stál po boku VW Polo a Renault 5 a to rovno na vrchole triedy malých áut.
Sériová výroba sa rozbehla v máji 1976.
Odvtedy je Fiesta obľúbeným modelom, o čom svedčí aj úspech najnovšej generácie MK7. Továreň Ford v Kolíne nad Rýnom vyrobila 1 000 000 kusov aktuálneho typu Ford Fiesta len za 33 mesiacov. Celkovo v Kolíne nad Rýnom od roku 1979 vyrobili viac než 6 000 000 áut typu Ford Fiesta !Pozrite si 5 dielny dokument o vzniku Fiesty:

Oslávte narodeniny kúpou nového auta .
Pri príležitosti 35. výročia výroby Fiesty máte jedinečnú možnosť získať zľavu 2% z ceny novej Fiesty a k tomu 10% zľavu na poistnom v Allianz SP, a to výlučne pri financovaní cez SummitFinance, značkový leasing Ford u každého autorizovaného predajcu vozidiel. Kumuláciou týchto dvoch zliav môžete ušetriť až 500 EUR!
Navštívte čo najskôr Vášho najbližšieho predajcu Ford a rezervujte si svoju novú Fiestu.
Toto leto je v móde štýl a bezpečnosť. FordFiesta môžete mať už od 8.990 EUR.
Ako využiť zľavu ?
Vytlačte a vystrihnite si poukaz na zľavu a navštívte autorizovaného predajcu .Aké sú možnosti financovania ?

Fotogaléria:STAŇTE SA RIADNYM ČLENOM FORDCLUB.SK

  • Získaš zľavy u partnerov klubu
  • Budeš mať klub bez reklám
  • Môžeš inzerovať v sekcii bazár
  • Získaš mnoho iných výhod ...
Stať sa členom