Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Ford Team RS Slovakia – Summit Finance Race 09

FordClub.sk » Články » Ford Team RS Slovakia – Summit Finance Race 09

Ford Team RS Slovakia – Summit Finance Race 09

Prvý augustový víkend sa odohral ďalší, v poradí už jedenásty pretek automobilov do vrchu na Jankovom Vršku – Summit Finance Race 2009. Na štartovnej listine nefigurovali len mená Slovenských jazdcov, ale aj pretekárov z Poľska. Okrem majstrovstiev Slovenska a Poľska sa na Jankovom Vŕšku uskutočnil aj seriál Zóny strednej Európy.

Sobotné tréningy začali povzbudzujúco pre Ford Team RS Slovakia, keď Martin Koiš dosiahol druhý najrýchlejší čas v absolútnom poradí zo všetkých 84 jazdcov za Andrejom Krajčim. Druhý tréning sa zaobišiel bez komplikácií a Martin zajazdil tretí najlepší čas za Krajčim a rýchlym poľským jazdcom Mariuszom Stecom s Mitsubishi Lancer Evo IX.

V tréningu Martin takticky neukázal všetky svoje možnosti a v prvej ostrej jazde zajazdil s Focusom vynikajúci čas 1:56,568, čo je okrem najrýchlejšieho času sobotného preteku aj traťový rekord v kategórií 1. Hoci sa poradie v druhej jazde zmenilo, keď vyhral Stec pred Krajčim a Koišom, Martinov vytvorený náskok bol dostatočne veľký, aby si v sobotu Ford Team RS Slovakia pripísal absolútne víťazstvo, 1.miesto v kategórii 1 a v skupine E1.

Nedeľný pretek sa odohrával za veľmi teplého počasia. Prvý tréning zajazdil Koiš čas 1:57,507, čo opäť predstavovalo prvý čas pre kategóriu 1 za Krajčim s formulou Opel Lotus, ktorého čas bol 1:57,070. Najväčším prekvapením druhej tréningovej jazdy bol poľský jazdec Stec, ktorý so svojim Mitsubishi Evo 9 vytvoril nový traťový rekord s časom 1:55,939 a prekonal tak o 0,629 sekundy traťový rekord Martina Koiša zo soboty.

V prvej jazde bol krátko po odštartovaní M. Koiša pretek prerušený z dôvodu havárie iného vozidla na trati a Martin musel opakovať jazdu. Príliš vysoká teplota a opätovný štart neumožnili Martinovi pomýšľať na boj o ďalší, nový traťový rekord, a tak sa jazdec sústredil na čo najlepší čas v rámci možností. Napriek tomu dosiahol výborný čas 1:57,296, čo bol najlepší „slovenský“ čas za poľským jazdcom Stecom. V druhej jazde sa poradie nezmenilo, jazdu vyhral Stec pred Koišom a Krajčim. Hoci v absolútnom poradí skončil Martin Koiš druhý, z pohľadu MSR bol prvý, čo je veľmi dôležitý výsledok pre celkové poradie v sezóne 2009.

Vďaka víťazstvám sa stal Martin Koiš predčasne majstrom v skupine E1 a triede E1+2000, zároveň si upevnil vedúcu pozíciu v kategórií 1 „plechových vozidiel“ a dostal sa do vedenia v absolútnom poradí o 3 body pred A. Krajčim.

Do konca sezóny zostávajú ešte štyri preteky, ktoré budú pre Ford Team RS Slovakia veľmi dôležité, aby si Martin udržal vedúce postavenie v kategórií a ak sa podarí aj v absolútnom poradí.

Najbližší pretek pretekov automobilov do vrchu MSR sa uskutoční 19-20.9 v Poľskom Krosne.

zdroj: www.koisracing.sk

STAŇTE SA RIADNYM ČLENOM FORDCLUB.SK

  • Získaš zľavy u partnerov klubu
  • Budeš mať klub bez reklám
  • Môžeš inzerovať v sekcii bazár
  • Získaš mnoho iných výhod ...
Stať sa členom