Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Ford Team RS Slovakia – St. Anton 2010

FordClub.sk » Články » Ford Team RS Slovakia – St. Anton 2010

Ford Team RS Slovakia – St. Anton 2010

Prvý pretek Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu sa konal v rakúskom Sankt Antone, kde sa okrem už spomínaných Majstrovstiev Slovenska konali aj Majstrovstvá Rakúska a Zóny Strednej Európy v pretekoch automobilov do vrchu. Po dlhšej zimnej prestávke sa v sezóne 2010 objavili viaceré novinky v štartovnom poli týkajúce sa najmä kategórie 1 (produkčných vozidiel). Nová Škoda Fabia WRC v rukách Igora Drotára, prestup Martina Rondíka do skupiny E1 so silným Mitsubishi Lancer EVO IX, plánované štarty Jara Melichárka s Mitsubishi skupiny WRC a mnoho ďalších pripravovaných zmien nenechali Ford Team RS Slovakia cez zimu odpočívať. Kedže cieľom tejto sezóny je opäť obhajoba Majstrovských titulov v kategórií 1 a skupine E1, Ford Focus E1 prešiel cez zimu viacerými, drobnými zmenami.

Už tréningové jazdy prvého preteku v St. Antone naznačili rýchlosť Focusu E1, keď Martin Koiš dosiahol najrýchlejší čas v kategórii 1 v rámci MSR pred Igorom Drotárom a Martinom Rondíkom. Jazdec Ford Team-u RS pokračoval v začatom tempe aj v oboch sobotných ostrých jazdách a zvíťazil v kategórií 1 pred Igorom Drotárom o 6,5 sekundy a pred Petrom Jureňom o takmer 12 sekund v súčte dvoch jázd. Martin Koiš obsadil zároveň aj prvé miesto v skupine E1 pred Martinom Rondíkom s Mitsubishi a Milošom Kolenom na továrenskej Škode Octavia Kit Car. V absolútnom poradí sa umiestnil na druhom mieste za formulou F 3000 Andreja Krajčiho.

Nedeľný pretek odštartoval podobne ako sobotný a zároveň sa započítaval do pretekov Zóny Strednej Európy. Martin Koiš pokračoval podľa sobotného scenára a vyhral tréningovú jazdu v kategórií 1 aj v skupine E1. V prvej ostrej jazde sa podarilo Martinovi stanoviť nový traťový rekord trate pre kategóriu produkčných vozidiel a tým byť najrýchlejším jazdcom áut v rámci celého preteku. V druhej jazde bolo pre Ford Team RS Slovakia potrebné bezpečne doraziť do cieľa a zabezpečiť maximálny možný bodový zisk, z tohto dôvodu Martin obmedzil zbytočné riskovanie a bezpečne došiel do cieľa s miernou stratou na svoj čas z prvej ostrej jazdy. Koišov traťový rekord z prvej jazdy bol posunutý rakúskymi pretekármi o necelú pol sekundu. Napriek tomu však obsadil prvé miesto v rámci MSR. V konečných výsledkoch Martin Koiš zvíťazil v kategórií 1 a skupine E1 v rámci MSR, navyše sa stal absolútnym víťazom preteku MSR pred Martinom Rondíkom a Andrejom Krajčim.

Ďalší pretek MSR sa uskutoční 29-30.mája v českom Ústi nad Orlicí.

zdroj: www.koisracing.sk

STAŇTE SA RIADNYM ČLENOM FORDCLUB.SK

  • Získaš zľavy u partnerov klubu
  • Budeš mať klub bez reklám
  • Môžeš inzerovať v sekcii bazár
  • Získaš mnoho iných výhod ...
Stať sa členom