Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Ford Team RS Slovakia – po preteku PAV Zaluz (PL)

FordClub.sk » Články » Ford Team RS Slovakia – po preteku PAV Zaluz (PL)

Ford Team RS Slovakia – po preteku PAV Zaluz (PL)

Po dlhšej prestávke sa uskutočnil už predposledný dvojpretek pretekov automobilov do vrchu MSR v poľskom meste Zaluz 19-20.9.2009. Minimálny trojbodový rozdiel v absolútnom poradí medzi Martinom Koišom a Andrejom Krajčim sľuboval tesné súboje v boji o absolútneho majstra Slovenska v PAV.

Hoci Ford Team RS Slovakia predčasne vyhral skupinu E1, boje o ďalšie tituly v kategórií 1 a v absolútnom hodnotení pokračovali . Už tréningové jazdy v poľskom Zaluzi naznačovali, že Focus E1 a Martin Koiš sú v dobrej kondícií a s prehľadom vyhrali pred Andrejom Krajčim a Igorom Drotárom. V preteku sa poradie nezmenilo a Martin Koiš sa stal absolútnym víťazom s náskokom 1,034 sekundy pred Krajčim a 10,424 sekundy pred Drotárom vrámci hodnotenia MSR. Vďaka tomuto umiestneniu si Martin upevnil prvé miesto v kategórií 1 a zväčšil bodový rozdiel v absolútnom poradí na osem bodov vo svoj prospech.

V prvom nedeľnom tréningu zvíťazil Andrej Krajčí pred Martinom Koišom, v druhom naopak zvíťazil Koiš pred Krajčim. Tesné súboje počas tréningov naznačovali, tvrdý boj o každú desatinu sekundy. V prvej jazde zvíťazil Martin Koiš pred Krajčím o takmer 5,5 sekundy a vytvoril si dostatočný odstup pre druhú jazdu, v ktorej však opäť vyhral o 1,8 sekundy. Ďalšie absolútne víťazstvo a prvé miesto v kategórií zabezpečilo pre Ford Team RS Slovakia predčasne celkové víťazstvo v kategórií 1 (Produkčne automobily) a 13 bodový náskok na Andreja Krajčího v absolútnom hodnotení.

Už najbližší víkend sa uskutoční posledný dvojpretek MSR v pretekoch automobilov do vrchu na Ostrej Lúke pri Zvolene, kde bude jednoznačným cieľom pre Ford Team RS Slovakia udržať absolútne víťazstvo.

zdroj: www.koisracing.sk

STAŇTE SA RIADNYM ČLENOM FORDCLUB.SK

  • Získaš zľavy u partnerov klubu
  • Budeš mať klub bez reklám
  • Môžeš inzerovať v sekcii bazár
  • Získaš mnoho iných výhod ...
Stať sa členom