Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Escape Hybrid

FordClub.sk » Články » Escape Hybrid

Escape Hybrid

V roku 2004 uviedol Ford na trh model Ford Escape, prvý hybridný SUV model na svete. Ohlas verejnosti bol nečakane pozitívny a pripravená produkcia na rok 2004 bola veľmi rýchlo rozpredaná.
Ford Escape Hybrid sa stal jedným z najpropagovanejších energeticky efektívnych áut predávaných v USA. Firma Ford ho opisuje ako “vozidlo, ktoré vás dostane presne na tie miesta, ktoré by ste chceli ochrániť” …

Mary Ann Wrightová, šéfka týmu, ktorý vozidlo vyvinul, označila toto auto na slávnostnom odovzdaní cien (AUTO Roku pre Severnú Ameriku 2005), za “užitkové vozidlo storočia”.
Výhodou hybridného pohonu je takzvané regeneračné brzdenie. Pri spomaľovaní a brzdení totiž elektromotor pracuje ako efektívny generátor. Zachytí kinetickú energiu auta, premení ju na elektrickú a dobíja ňou batériu, ktorá napája elektromotor.

Za autá budúcnosti sa dlho považovali elektromobily. Neprodukujú totiž žiadne exhaláty a okrem toho sú takmer nehlučné. Nádeje do nich vkladané sa však zatiaľ nenapĺňajú.
Čoraz väčšiu váhu nadobúda skutočnosť, že aj na konto elektromobilov treba zarátať produkciu CO2 z výroby elektrickej energie, najmä v tepelných elektrárňach. Nevýhodou elektromobilov je stále malá operatívnosť, vysoká hmotnosť a akčný rádius obmedzený na 150 až 200 kilometrov.
Veda a prax totiž zatiaľ nevyriešili základný problém, ako do batérií akumulovať dostatok energie. Okrem toho batéria môže absolvovať len 900 až 1 200 nabíjacích cyklov, takže podľa spôsobu jazdy ju treba po troch až piatich rokoch vymeniť.
Výhodou tohto SUV-čka je spotreba – 5.9 l/100km, samozrejme pri kombinácii palivo + elektrina.
Prevedenie: OFF-ROAD


pohon: 4×4


motor: 2,3L 4-valec 133PS


výbava: FWD, 4WD

Elektromotor:
Permanent magnet AC synchronous,94 PS/3,000-5,000 ,watt: 400-volt maximum

V Nemecku sa už testuje tzv. “micro-hybrid” , ktorým by mala byť Fiesta. Len čas však ukáže či sa budeme môcť rozhodnúť medzi benzínom a elektrinou aj v našom vozidle …
Fotogaléria :viac na : www.fordvehicles.com
časť článku prevzatá z www.etrend.sk

STAŇTE SA RIADNYM ČLENOM FORDCLUB.SK

  • Získaš zľavy u partnerov klubu
  • Budeš mať klub bez reklám
  • Môžeš inzerovať v sekcii bazár
  • Získaš mnoho iných výhod ...
Stať sa členom