Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

EBM Pezinská Baba 2009

FordClub.sk » Články » EBM Pezinská Baba 2009

EBM Pezinská Baba 2009

Po dlhšej prestávke sa ďalší pretek automobilov do vrchu konal na Pezinskej Babe ako súčasť Majstrovstiev Európy a samozrejme aj ako Majstrovstvá Slovenska. Ford Team RS Slovakia sa zúčastnil tohto prestížneho preteku s osvedčeným Focusom E1, s ktorým Martin Koiš vedie v kategórii 1 „plechových automobilov“ a skupinu E1. Kvôli veľkému počtu štartujúcich (149) sa koná toto podujatie iba ako jeden pretek a nie dva preteky, tak ako sme zvyknutí z ostatných kopcov.

Ranný tréning na Babe sa začal za premenlivého počasia a nebolo príliš jasné ako sa bude vyvíjať v priebehu dňa ba ani niekoľkých minút. Martin Koiš odjazdil za sucha podobne ako ostatní jazdci a hneď zajazdil prvý čas v skupine E1. Druhý tréning bol zrušený z dôvodu nepriaznivého počasia, keď silný dážď vyplavil na trať množstvo štrku a blata.

Aj napriek daždivej noci trať do rána obschla a väčšina jazdcov štartovala na suchých pneumatikách. V prvej jazde zvíťazil Martin Koiš v skupine E1 a kategórií 1 s náskokom 3 sekúnd pred silným BMW Tomáša Erdelyiho a Petra Líbala z Českej Republiky. V absolútnom poradí v rámci MSR sa dostal Martin na štvrté miesto za silné formule Jara a Andreja Krajčího a Tomáša Junga.

Hoci v druhej jazde zajazdili jazdci BMW o niečo lepšie časy, v súčte dvoch jázd zvíťazil Martin Koiš s náskokom necelých dvoch sekúnd pred Petrom Líbalom. Pre Ford Team RS Slovakia je to prvé veľké víťazstvo v rámci majstrovstiev Európy. Okrem prvenstva v skupine sa Ford Teamu RS podarilo vybojovať aj prvenstvo v kategórií 1 MSR pred Tomášom Erdelyim s BMW a Igorom Drotárom so Škodou WRC. V absolútnom poradí sa oproti prvej jazde nezmenilo nič a Martin obsadil štvrté miesto.

Ihneď po skončení preteku na Pezinskej Babe sa Ford Team RS Slovakia sústredil na prípravu na Rally Bratislava , kde sa Martin Koiš spolu so skúseným spolujazdcom Mirom Relovským zúčastnili ako predjazdci so štartovným číslom 000 na Ford Fiesta. Išlo o prvú skúsenosť s inou disciplínou s cieľom naučiť sa tvoriť rozpis a samozrejme podľa neho aj jazdiť. Dvojica v krátkom čase dokázala vytvoriť rozpis, podľa ktorého mohla jazdiť rýchlo a maximálne využiť možnosti sériovej Fiesty s motorom 1,6 Duratec. Rally Bratislava obsahovala tri etapy zložené z troch rýchlostných skúšok: Petržalka, Pezinská Baba a Borinka. Po úspešnom absolvovaní všetkých etáp Rally BA, boli pocity posádky dobré a preto nie je vylúčené, že v budúcnosti spolu absolvujú aj iný pretek.

zdroj: www.koisracing.sk

STAŇTE SA RIADNYM ČLENOM FORDCLUB.SK

  • Získaš zľavy u partnerov klubu
  • Budeš mať klub bez reklám
  • Môžeš inzerovať v sekcii bazár
  • Získaš mnoho iných výhod ...
Stať sa členom