Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Najväčšia komunita Ford fanúšikov na Slovensku

Cougar

FordClub.sk » Články » Cougar

Cougar

Ford COUGAR ,alebo ak chcete v preklade Puma, ktorý sa dostal na trh v roku 1999 je nástupcom športového coupe Probe. Čo všetko v sebe ukrýva táto “šelma” ?

Trojdverové coupe na podvozku vozidla MONDEO je jedno z áut, ktoré sa skoro vôbec neobjavuje na slovenských cestách.
Cougar je stredne veľký športový voz, ktorý má štýl, jazdné výkony a mimoriadnu výbavu, ktorý je kombináciou netradičného designu, vynikajúcích jazdných vlastností . Pri využití vyladeného podvozku, ktorý se osvedčil v Mondeu, ponúka Cougar istotu a vynikajúcu ovládateľnosť, ktorú ocenia športovo naladený vodiči. Mohutne dimenzované brzdy disponujú systémom ABS poslednej generácie s elektronicky ovládaným rozdelovaním brzdnej sily.
K dispozícii je :
MOTOR:


– 2,0 16 ventil Zetec s výkonom 130 PS dosahuje max.rýchlosť 209 km/h, z 0 na 100 za 10,3 s , priemerná spotreba je 8,2 l


– 2,5 24V ,6 valec Duratec s výkonom 170 PS zvládne z 0 na 100 za 8,6 s , maximálna rýchlosť je 225 km/h , ale niečo za niečo , priemerná spotreba 9,5 l .
PREVODOVKA :


– 5stupňový manuál


– 4stupňový automat

Cougar prekvapí veľkým vnútorným priestorom pre všetkých cestujúcich s bohatou výbavou. V štandartnej výbave nájdeme SecuriLock TM (pasívna ochrana proti krádeži), vysoko bezpečný okruhový alarm systém s dvojitým zamykaním, bezfreonovú poloautomatickú klimatizáciu, športové sedačky …

Dvoje dlhé dvere spolu s dozadu nakloneným B stĺpikom sú veľkým pomocníkom pre nastupovanie na predné a hlavne aj na zadné sedadlá. Batožinový priestor je pre športové auto až nevšedne veľký – 410 litrov.
Určite k zaujímavostiam patrí skutočnosť, že až 85% dielov tohto vozidla sa dá recyklovať.
Ceny ojazdených áut:
Ak sa nájde Cougar v SR, cena sa pohybuje 230 až 280t.Sk , v CZ je cena okolo 180t.CZK , Európsky trh poskytuje modely 99 od 4000 eur .
Fotogaléria :STAŇTE SA RIADNYM ČLENOM FORDCLUB.SK

  • Získaš zľavy u partnerov klubu
  • Budeš mať klub bez reklám
  • Môžeš inzerovať v sekcii bazár
  • Získaš mnoho iných výhod ...
Stať sa členom